Erdevik Ex Cathedra 0,75L - OURS Vinoteka & Rakija Shop

Erdevik Ex Cathedra 0,75L

  • Proizvođač: Erdevik
  • Kataloški broj: 1949

  • Erdevik Ex Cathedra je belo suvo vino od sorte Sauvignon Blanc, sa svežim voćnim i cvetnim aromama, izraženom mineralnošću i ozbiljnim, postojanim završetkom.

2.170,00 RSD


Chardonnay 2022
Sremski Belo vino

17 na zalihama

Detalji

Težina 2,5 kg
Naziv proizvođača Erdevik
Sedište proizvođača Erdevik, Šid
Rejon

Berba

Sortnost

Sorta

Vrsta vina

Tip vina

Način proizvodnje Fermentacija na kontrolisanoj temperaturi
Odležavanje Inox tank
Procenat alkohola 13%
Preporuka dekantiranja Ne, nema potrebe
Temperatura posluživanja 8C – 12C
Ambalaža 0,75L Standard
Kutija Ne, nema

O proizvodu

Erdevik Ex Cathedra je belo suvo vino iz Sremskog rejona, napravljeno od sorte Sauvignon Blanc. U mirisu se izdvajaju sveže, čiste i mineralne cvetne i voćne arome. Ovo nije napadno aromatično vino, već elegantniji i suptilniji izraz sorte, sa više finoće nego direktne sortne raskošnosti.

Na ukusu je čisto, složeno i osvežavajuće. Krečnjačka mineralnost daje mu zategnutost, dok završnica ostaje postojana i ozbiljna. Zato Ex Cathedra ima karakter vina za kupce koji vole bela vina sa preciznošću, svežinom i dubljim utiskom.

Dobro se uklapa u prilike kada želite belo vino koje deluje profinjeno, ali ne preteško. Može biti lep izbor za poklon, mirniju večeru ili posluženje kada se traži belo vino sa više karaktera.

Služi se rashlađeno, na temperaturi od 8 do 12°C, bez potrebe za dekantiranjem. Erdevik Ex Cathedra je pravi izbor ako tražite mineralan, svež i elegantan Sauvignon Blanc sa Fruške gore.

Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc je aromatična bela vinska sorta poreklom iz Francuske (Loara i Bordeaux), poznata po osvežavajućim vinima sa izraženim voćnim i travnatim aromama.

Grozd i bobica: Grozd srednje veličine, bobice svetložute do zelenkaste boje, sočne, sa tankom pokožicom. Sorta je rana do srednje kasna i dobro podnosi umerene klimatske uslove.

Vino: Daje suva i polusuva bela vina sa visokim kiselinama. Arome uključuju grejpfrut, limun, zelenu jabuku, krušku, travnate i biljne tonove. Vina su pitka, osvežavajuća i pogodna za mladu konzumaciju.

Stilovi: Najčešće se proizvodi suvo, ali se koristi i za penušava vina ili u kupažama sa drugim belim sortama. Dobro se kombinuje sa aromatičnim i citrusnim vinima.

Klima i tlo: Najbolje uspeva u umerenim i hladnijim vinogradarskim regionima, na peskovitim, šljunkovitim ili glinovitim tlima sa dobrom drenažom.

Rasprostranjenost: Francuska (Loara, Bordeaux), Nemačka, Novi Zeland, Australija, Italija, SAD i manji zasadi širom sveta.

Ukratko: Sauvignon Blanc je aromatična i osvežavajuća bela sorta, idealna za suva vina, penušava vina i kupaže, sa izraženim voćnim, travnatim i citrusnim karakterom.

Beograd-vinoteka

Recenzije

Još nema komentara.

Budite prvi koji će napisati recenziju za „Erdevik Ex Cathedra 0,75L“

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

BEOGRAD I OKOLINA
Besplatno dostavljamo sve porudžbine preko 5.000,00 rsd u sve beogradske opštine. Za isporuke ispod 5.000,00 rsd isporuka se naplaćuje 450,00 rsd.

Kada nam stigne tvoja porudžbina, u najkraćem mogućem roku kontaktiraće te koleginice iz prodaje i dogovoriti vreme isporuke. Sve porudžbine isporučujemo najkasnije u roku od 24 sata od trenutka poručivanja, jedino ako nam ti ne tražiš neko određeno vreme isporuke.

Ukoliko je potrebna hitna isporuka u što kraćem vremenskom intervalu potrebno je da nam to naglasiš kroz „napomenu“ u online porudžbenici ili u direktnom telefonskom razgovoru (mob. 062/244-471). Takvu vrstu usluge naplaćujemo dodatno od 800,00 rsd do 1.500,00 rsd.

OSTALA MESTA U SRBIJI
Porudžbine za sva ostala mesta u Srbiji (gradovi, sela, palanke, varošice) isporučujemo preko kurirske službe. Rok isporuke zavisi od kurirske službe, a najčešće je to u roku od 24 do 72 sata od trenutka poručivanja u zavisnosti da li je radni dan ili vikend.

Uz pošiljku stiže fisklani račun sa svim stavkama (poručena roba + troškovi pakovanja i isporuke) i nema dodatnih troškova kurirske službe. Možeš platiti pouzećem ili karticom. Možemo ti izdati gotovinski račun na firmu ili da uplatiš na predračun fakturno.

Svaka pošiljka je višestruko zaštićena – boce pakujemo u specijalne „kese“ na naduvavanje koje se koriste i za avio transport, tako da su lomovi izuzetno retki.
Na pošiljkama dodatno stavljamo naznaku „LOMLJIVO“. Pošiljke šaljemo na tvoju odgovornost.


Cene za pošiljke sa dovozom na adresu:

do 2kg 520,00 rsd
do 5kg 740,00 rsd
do 10kg 1.040,00 rsd
do 20kg 1.380,00 rsd
do 30kg 1.600,00 rsd
do 50kg 2.300,00 rsd
do 70kg 3.100,00 rsd
do 100kg 4.200,00 rsd

?

Treba vam pomoć?