Lakićević Picus Barrique je suvo belo vino iz Južnometohijskog rejona, napravljeno od Chardonnay-a u punijem i kremastijem stilu.
U čaši donosi boju žute slame sa zlatnim prelivom. Miris je raskošan, ali čist. Izdvajaju se Madagaskarska vanila, slatki začini i tropsko voće, pa vino odmah dobija topliji i ozbiljniji karakter.
Na ukusu je kremasto, sveže i mineralno. Ima širinu koju očekujete od Chardonnay-a sa barrique uticajem, ali ne gubi živost. Završnica je duga i lepo zaokružena.
Veći deo vina fermentiše u inoksu, dok manji deo prolazi alkoholnu fermentaciju u francuskim barrique buradima. Zatim odležava 22 meseca na finim kvascima i još 12 meseci u boci pre prodaje. Taj proces daje mu teksturu, mirniji ritam i složeniji završetak.
Dekantiranje nije potrebno. Najbolje ga je služiti na 10–14°C.
Lakićević Picus Barrique je dobar izbor kada želite belo vino koje ima punoću, kremastu teksturu i prepoznatljiv barrique karakter, ali ostaje dovoljno sveže za elegantno posluženje.
Recenzije
Još nema komentara.