Pirg Sauvignon Blanc 0,75L - OURS Vinoteka & Rakija Shop

Pirg Sauvignon Blanc 0,75L

  • Proizvođač: Pirg
  • Kataloški broj: 20138

  • Pirg Sauvignon Blanc 0,75L je belo suvo vino iz Šumadije, svežeg herbalnog karaktera, sa notama grejpfruta, zove, zelene jabuke i kruške.

1.350,00 RSD


Sauvignon Blanc 2023
Šumadijski rejon Belo vino

28 na zalihama

Detalji

Težina 2,7 kg
Naziv proizvođača Pirg
Sedište proizvođača Donja Šatornja, Topola
Rejon

Berba

Sortnost

Sorta

Vrsta vina

Tip vina

Način proizvodnje Fermentacija
Odležavanje Inox tank
Procenat alkohola 14%
Preporuka dekantiranja Ne, nema potrebe
Temperatura posluživanja 6C – 10C
Ambalaža 0,75L Standard
Kutija Ne, nema

O proizvodu

Pirg Sauvignon Blanc je belo suvo vino iz Šumadijskog rejona. Proizvodi se od sorte Sauvignon Blanc u vinariji Pirg iz Donje Šatornje kod Topole.

U čaši ima zeleno-žutu boju i jasan sortni karakter. Miris je svež, otvoren i herbalan. Izdvajaju se pokošena trava, vreža paradajza, zelena paprika i kopriva. Tu su i kora grejpfruta i zova, koje vinu daju življi citrusni ton.

Voćni deo donosi zelenu jabuku, krušku i diskretne nijanse tropskog voća. U završnici se javlja i blagi trag špargle. To dodatno naglašava prepoznatljivu aromatičnost ove sorte.

Ukus je pun, svež i lepo strukturiran. Kiseline su izraženije, ali ne deluju oštro. One daju vinu živost i čuvaju njegovu pitkost. Blaga mineralnost i duga, blago slatkasta završnica čine ga ozbiljnijim od sasvim laganih belih vina.

Odležavanje u inox tanku čuva čistoću aroma. Zato vino ostaje sveže, direktno i sortno jasno. Ne dekantira se, već se služi dobro rashlađeno, na temperaturi od 6 do 10°C.

Zbog intenzivnijeg karaktera lepo prati jaču hranu za belo vino. Dobro ide uz masnije kozje sireve, morsku ribu sa limunom i ruzmarinom, crvenu tunu sa roštilja, suši, rižoto, piletinu ili ćuretinu sa začinskim biljem.

Za kupce koji traže sveže i aromatično belo vino iz Šumadije, Pirg Sauvignon Blanc donosi dobar spoj herbalnih nota, citrusa, voćnosti i mineralnog završetka.

Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc je aromatična bela vinska sorta poreklom iz Francuske (Loara i Bordeaux), poznata po osvežavajućim vinima sa izraženim voćnim i travnatim aromama.

Grozd i bobica: Grozd srednje veličine, bobice svetložute do zelenkaste boje, sočne, sa tankom pokožicom. Sorta je rana do srednje kasna i dobro podnosi umerene klimatske uslove.

Vino: Daje suva i polusuva bela vina sa visokim kiselinama. Arome uključuju grejpfrut, limun, zelenu jabuku, krušku, travnate i biljne tonove. Vina su pitka, osvežavajuća i pogodna za mladu konzumaciju.

Stilovi: Najčešće se proizvodi suvo, ali se koristi i za penušava vina ili u kupažama sa drugim belim sortama. Dobro se kombinuje sa aromatičnim i citrusnim vinima.

Klima i tlo: Najbolje uspeva u umerenim i hladnijim vinogradarskim regionima, na peskovitim, šljunkovitim ili glinovitim tlima sa dobrom drenažom.

Rasprostranjenost: Francuska (Loara, Bordeaux), Nemačka, Novi Zeland, Australija, Italija, SAD i manji zasadi širom sveta.

Ukratko: Sauvignon Blanc je aromatična i osvežavajuća bela sorta, idealna za suva vina, penušava vina i kupaže, sa izraženim voćnim, travnatim i citrusnim karakterom.

Beograd-vinoteka

Recenzije

Još nema komentara.

Budite prvi koji će napisati recenziju za „Pirg Sauvignon Blanc 0,75L“

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

BEOGRAD I OKOLINA
Besplatno dostavljamo sve porudžbine preko 5.000,00 rsd u sve beogradske opštine. Za isporuke ispod 5.000,00 rsd isporuka se naplaćuje 450,00 rsd.

Kada nam stigne tvoja porudžbina, u najkraćem mogućem roku kontaktiraće te koleginice iz prodaje i dogovoriti vreme isporuke. Sve porudžbine isporučujemo najkasnije u roku od 24 sata od trenutka poručivanja, jedino ako nam ti ne tražiš neko određeno vreme isporuke.

Ukoliko je potrebna hitna isporuka u što kraćem vremenskom intervalu potrebno je da nam to naglasiš kroz „napomenu“ u online porudžbenici ili u direktnom telefonskom razgovoru (mob. 062/244-471). Takvu vrstu usluge naplaćujemo dodatno od 800,00 rsd do 1.500,00 rsd.

OSTALA MESTA U SRBIJI
Porudžbine za sva ostala mesta u Srbiji (gradovi, sela, palanke, varošice) isporučujemo preko kurirske službe. Rok isporuke zavisi od kurirske službe, a najčešće je to u roku od 24 do 72 sata od trenutka poručivanja u zavisnosti da li je radni dan ili vikend.

Uz pošiljku stiže fisklani račun sa svim stavkama (poručena roba + troškovi pakovanja i isporuke) i nema dodatnih troškova kurirske službe. Možeš platiti pouzećem ili karticom. Možemo ti izdati gotovinski račun na firmu ili da uplatiš na predračun fakturno.

Svaka pošiljka je višestruko zaštićena – boce pakujemo u specijalne „kese“ na naduvavanje koje se koriste i za avio transport, tako da su lomovi izuzetno retki.
Na pošiljkama dodatno stavljamo naznaku „LOMLJIVO“. Pošiljke šaljemo na tvoju odgovornost.


Cene za pošiljke sa dovozom na adresu:

do 2kg 520,00 rsd
do 5kg 740,00 rsd
do 10kg 1.040,00 rsd
do 20kg 1.380,00 rsd
do 30kg 1.600,00 rsd
do 50kg 2.300,00 rsd
do 70kg 3.100,00 rsd
do 100kg 4.200,00 rsd

?

Treba vam pomoć?